Na dziś dzień w państwie polskim sytuacja szpitali nie jest w optymalnym stanie. W teorii niczego nie brakuje, polscy lekarze to ścisła czołówka światowa jeśli chodzi o umiejętności oraz wykształcenie. Sprzętem też dysponujemy, tym podstawowym jak łóżka szpitalne, jak i tym bardziej wyspecjalizowany. W czym więc problem? W za wysokiej liczbie zachorowalności? To niestety temat na następny artykuł. W tym dowiesz się więcej o najpowszechniejszym sprzęcie medycznym, którego w odosobnionych wypadkach też czasem brakuje, lecz temu nie da się całkiem zaradzić.
Pierwszoplanowym bohaterem tego artykułu są oczywiście łóżka szpitalne. Występuje parę ich typów. Mogą być regulowane hydraulicznie, ręcznie bądź elektrycznie. W naszym państwie na szczęście nie brakuje żadnego z nich. Najpowszechniej wykorzystywane jest łóżko regulowane ręcznie. Niekoniecznie dlatego, że najtaniej, ale w większości przypadków nie potrzeba bardziej wyspecjalizowanego sprzętu. Pielęgniarkom dużo łatwiej obsłużyć łóżko szpitalne regulowane hydraulicznie, nie muszą się borykać z mocowaniem, podnoszeniem, dokręcaniem, wszystko wykonaza nich mechanizm hydrauliczny po wcześniejszym aktywowaniu go, na przykład przy pomocy pedału nożnego. Najbardziej wyspecjalizowane i co za tym idzie dające pacjentowi najwięcej samodzielności są łóżka szpitalne regulowane elektrycznie.
System ten sprawia, że łóżko jest jeszcze łatwiejsze w obsłudze dla pielęgniarek, gdyż wystarczy włączyć odpowiedni przełącznik na pilocie, ale także umożliwia samodzielną regulacje przez poszkodowanego. Występuje jeszcze jedna kwestia, w której to elektryczny system deklasuje łóżko szpitalne regulowane hydraulicznie. Mowa tutaj o rehabilitacji, dzięki takiemu rozwiązaniu chory nie potrzebuje ciągle wzywać kogoś do pomocy, ma on możliwość samodzielnej regulować swoje łóżko, według jego potrzeb. Podsumowując nie ma dramatu w naszej służbie zdrowia jeśli chodzi o łóżka szpitalne, ale zawsze może być lepiej.